BİZ KİMİZ?

   Bizler; 15 Temmuz 2016 tarihinden bu yana, hukuksuzca hapsedildikleri hücrelerde ailelerine bile özgürce sesini duyuramayan, yakınlarıyla görüşme ve kendilerini savunma hakları kısıtlanan, çağdaş demokratik ve insani değerlere bağlılığından şüphe duymadığımız, Türk Silahlı Kuvvetler mensubu ve ailelerinin sesini bir kez daha duyurma amacıyla yola çıkmış silah arkadaşlarıyız. Resmi veya gayri resmi herhangi bir sıfatla yurt içi veya yurt dışında bulunan askerleri temsil etme iddiamız bulunmamaktadır. Biz, bu haber-analiz sitesi vasıtası ile mağdur ve masum silah arkadaşlarımıza vefa borcumuzu bu yönüyle de ödeme gayretindeyiz.

   İstediğimiz tek şey; vatanlarına, insanlığın evrensel yüce ideallerine ve mesleklerine aşık bu insanların, haksızca gözaltına alınmaları, tutuklanmaları, haksızca yargılanmaları ve insan onuruna yakışmayan muamelelere maruz kalmalarına dair seslerini duyurabilmek, bizler gece gündüz ülkenin her köşesinde vatan için çalışırken, birilerinin de bize asrın en büyük tuzağını hazırladığını ortaya çıkarabilmek ve halkımızı aydınlatabilmektir.

   Bu platformdan; mesleklerinden, özgürlüklerinden, ailelerinden ve sevdiklerinden haksız yere ayrı bırakılmış, evrensel insani değerlerden ve haklarından mahrum edilen binlerce askerin sesi ve cümleleri olmaya devam edeceğiz. 15 Temmuz öncesinde, o gün ve o günden sonra yaşanan olayları, bizatihi yaşayanların ve izleyenlerin perspektifinden, bir asker gözüyle anlatmaya çalışacağız.

   Demokrasi, hukukun üstünlüğü, insan hakları, bireylerin hak ve özgürlükleri konusunda mağdur edilmiş ve halen mağdur edilen askerlerin seslerini duyurmak maksadıyla çıktığımız bu yolda, bu siteyi takip eden sizlerin yapacağı her katkı ve desteğin önemi büyük olacaktır. Bazen sadece bir insan, bazen ise bir ailenin huzuru ve özgürlüğü için yayınladıklarımızın insan onuruna, gerçeğe ve adalete hizmet etmesine çaba göstereceğiz.

   Umarız, ülkemize, insanlarımıza ve tüm insanlığa, askerliğin itibarı ile silah arkadaşlığının kutsiyetini ve her insanın hakkı olan evrensel insani değerleri hatırlatmaya katkı sağlarız.

   Bu kapsamda; hukuksuzluğa, ayrımcılığa ve kötü muamelelere maruz kaldığınız veya şahit olduğunuz tüm uygulamalar hakkında bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz.